Hokej – schválili jsme příspěvek 0,5 mil. Kč na novou hokejovou sezonu. V Budějovicích vznikl nový tým, který bude hrát krajský přebor Jihomoravského a Zlínského kraje. Jsme rádi, že hokej bude v našem městě pokračovat, přesto bychom ohledně hokeje uvítali koncepčnější politiku.  

Žluté popelnice – chcete třídit plast z pohodlí domu? Na TSMB si můžete stále vyzvednout žluté popelnice. Svážejí se každé třetí úterý v měsíci, konkrétně: 15. 9., 20. 10., 17. 11., 15. 12.

Úvěr – schválili jsme záměr pro kontokorentní úvěr 20 mil. Kč. Nebojte se, nezvyšujeme zadlužení města. Jde o přechodný úvěr, který by se čerpal pouze v případě, že město nebude mít na účtu peníze z důvodu finanční krize. Byli jsme ujištěni, že pokud bude v městské pokladně do konce roku dostatek peněz, úvěr se čerpat nebude. Doufejme tedy, že je to pouze záloha pro případ nejvyšší nouze. Případné další kroky města budeme bedlivě sledovat. 

Mexiko – projekt na opravu Mexika byl velice špatně připraven. Jak sami víte, mělo být dávno hotovo, ale ulice jsou stále rozkopané. Z důvodu změn v projektu se akce prodražila o 5 mil. Kč a bude trvat až do 9. října. Město musí projektové přípravě věnovat větší pozornost (ušetřili bychom čas i peníze).

Ubytovny – bývalá budova SOŠ a Bílý dům. Již delší dobu upozorňujeme, že v těchto dvou budovách hrozí vznik ubytoven. U obou projektů se vyřizuje stavební povolení. Přístup města je lehce řečeno “laxní”. Zaskočila nás reakce vedení města, pan starosta neprojevil výraznější ochotu problém řešit, či o něm alespoň diskutovat. Velice důrazně jsme ho vyzvali, aby byl postup města nekompromisní – nikdo, snad ani starosta Bařinka, si nemůže přát v centru města ubytovny.

Poslední překážkou pro majitele ubytoven je (pravděpodobně) problém s parkovacími místy, které by musely v okolí budov vzniknout. Žádali jsme vedení města, aby koupilo domy bývalé vietnamské tržnice na horním začátku nám. ČSA. Tím by zablokovalo pozemky, kde může parkoviště vzniknout. Dva dny po zastupitelstvu byl inzerát na domy z internetu stažen. Zda byly domy prodány pro účel výstavby parkoviště, nyní zjišťujeme.

Situaci okolo hromadných ubytoven máme jako prioritu a uděláme vše pro to, aby v našem městě nebyly

Hokej, ubytovny, Mexiko i úvěr – řešili jsme na Zastupitelstvu