Navrhujeme snížení daně z nemovitosti

Náš návrh přichází v době, kdy je extrémně důležité nezatěžovat občany ani firmy zbytečnými poplatky, protože se očekává období ekonomického zpomalení. Vhodná chvíle pro změnu se nabízí právě teď.

Náš názor na problematiku výše daní v našem městě se nemění. Jak jsme již informovali dříve, v našem městě je daň z nemovitosti 2x vyšší než v okolních obcích. Ze 167 obcí třebíčského okresu má pouze 5 z nich tak vysokou daň. Je tomu tak od roku 2011, kdy navýšení prohlasovalo zastupitelstvo v čele s panem starostou Bařinkou. Každý rok město získá výběrem daně 11 milionů korun.

Považuji za férové zmínit, že si dokážeme představit situaci, kdy jsou dvojnásobné daně opodstatněné. Například pokud město realizuje projekt, který zásadně změní úroveň či kvalitu života občanů, po omezenou dobu – třeba dvou let – by se tímto způsobem mohly přivést do rozpočtu potřebné finance. Nic takového ovšem v našem městě neděje, uskutečňují se „běžné“ investice a opravy.

Vždy se snažíme dosáhnout takových změn, které budou dobré pro vás – budějovické občany. Chceme totiž, aby se nám tu všem  žilo lépe.

O snížení daně z nemovitosti budeme hlasovat na zastupitelstvu v pondělí 15. 6. 2020. Sledovat ho můžete na KTV nebo webu města.

Navrhujeme snížení daně z nemovitosti