Vybíráme pro vás nejzajímavější témata, o kterých jsme jednali na prvním zastupitelstvu v roce 2020:
– Schválili jsme změnu územního plánu v oblasti u kruhového objezdu směrem na Jemnici. Díky této změně jsme zas o krok blíže k plánovanému nákupnímu centru, které tam vyroste v nejbližších letech.
– Finančně jsme podpořili prodejnu ve Vesci. Je pro nás důležité, aby byl obchod v obci zachován i v dalších letech.
– Bohužel se nepodařilo prosadit symbolický finanční příspěvek (10 000 Kč) na Památník tří odbojů. Vedení města navrhovalo tento projekt nepodpořit. Smyslem památníku je uchovat odkaz genmjr. Josefa Mašína a jeho rodiny, která přinesla ve 20. století velké osobní oběti v boji za vlast, svobodu a demokracii. Považujeme za důležité podobné aktivity podporovat a uchovávat naši historii i pro mladší generace. Více o památníku si můžete přečíst zde: https://www.masinuvstatek.cz/ Na těchto stránkách se můžete zapojit do veřejné sbírky i vy osobně.
– Apelovali jsme na vedení městě ohledně hezčí vánoční výzdoby a kulturního programu v době adventu. Snad se v zimě dočkáme trochu důstojnější vánoční atmosféry. 
– V závěrečné diskuzi byly ve hře opět větší emoce: Tradičně bouřlivé debaty bez jasného výsledku proběhly okolo psího útulku v Lukově, financování spolků či odměn zastupitelů.  

Pokud se chcete podívat na záznam zastupitelstva, najdete ho na tomto odkazu.
Tady máte celý program.
Závěrečná diskuze začíná v čase 2:00:04 
Zprávy ze zastupitelstva