Rozhovor s Drahoslavem Bastlem

Těší mě, když naše obec vzkvétá. Ve Vraníně máme po dlouhých letech odkladů a provizorních vysprávek konečně novou silnici přes obec, s novými zastávkami a parkovými úpravami. Změnil se ráz obce a Vranín se stal krásnějším. Mám radost také z toho, že se zúročuje práce a energie, kterou jsme investovali do pozemkových úprav, při nichž jsme vybudovali asfaltové cesty navazující na místní komunikace, a že letos postavíme nový 2hektarový rybník, pro který jsme vybrali název Havran.

O pozemkové úpravy bychom se měli pokusit v Moravských Budějovicích i v ostatních obcích. 

Posune nás to na vyšší úroveň při správě nemovitého majetku, vykupování pozemků i tvorbě krajiny.

Prioritou je pro mě digitalizace státní správy.

Jednoznačně to prospěje komunikaci mezi městem a občany, pro které se tím především zjednoduší. Rád využiji své dlouholeté zkušeností ze spolkové činnosti. Vím, co spolky potřebují a co mohou nabídnout.  Vnímám absenci menší průmyslové zóny, takže i v této problematice budu aktivní.

Chci zlepšit podmínky pro cyklisty. 

Vybudovat cyklostezku, po které by se dalo bezpečně projet městem, nabíjecí stanice pro stále přibývající elektrokola a také úschovnu kol pro turisty. A ještě jednu věc bych zmínil. Pravidelně jezdím trasu Moravské Budějovice – Kosová, v tomto úseku se pohybuje velké množství cyklistů, chodců, bruslařů, běžců – určitě by stálo za to zde vystavět cyklostezku. Bude to bezpečnější.

Myslím, že stěžejní problém stávajícího vedení města spočívá v chabé komunikaci z jejich strany a v malém pochopení potřeb integrovaných obcí. 

Ing. Drahoslav Bastl, 53 let, vedoucí provozu TSMB a předseda Vranína

Nás ve Vraníně trápí podfinancování, absence vodovodu, kanalizace, rychlého internetu nebo údržba zeleně. 

Je nutné, aby k nám vedení města i radní pravidelně přijížděli a na vlastní oči se přesvědčili, co obce trápí a co potřebují. 

JACKOV, LAŽÍNKY, VESCE I VRANÍN
BUDOU ROVNOCENNÝM PARTNEREM.