Tomáš Veverka, 42 let, předseda K4
Jsem hrdý na to, že pocházím z Moravských Budějovic.
Žil jsem tu svůj dosavadní život a plánuji zde trávit i následující roky.
V poslední době mě mohou lidé potkat hlavně na dětských hřištích a akcích, které navštěvuji se svým čtyřletým synem. S kolegy z občanského sdružení K4 jsme pořádali festival Proti proudu, máme za sebou spousty koncertů a akcí v Pogo baru. Mimo jiné jsem působil v kulturní komisi města.
Hlavním impulsem, proč jsem se rozhodl kandidovat do zastupitelstva, byla bezradnost a neschopnost vedení města jednat v době nástupu covidové pandemie.
Ve chvíli, kdy se v lidech vzepjala opravdu velká sounáležitost a ochota pomáhat ostatním, z radnice nebylo slyšet nic. A to ve mně vzbudilo touhu se aktivně zapojit a pomoci dát tohle město dohromady.
Co považuji za nanejvýš nutné, je náprava roztříštěné komunikace ze strany města. Nyní jednotlivé organizace města publikují své informace na nahodilých místech. Městský web potřebuje zásadní revizi, protože plní jen nejzákladnější funkce. Zpravodaj může vycházet také digitálně s aktuálními články. To vše jde udělat bez navýšení rozpočtu. Náklady na tvorbu obsahu jsou značné, následná publikace na webu a sociálních sítích však nestojí skoro nic navíc
Tomáš Kyzlink, 29 let, OSVČ a fotbalový trenér
Pro ty, kteří mě neznají, bych o sobě řekl, že jsem celý svůj pracovní a osobní život, s výjimkou studia, spojil s Moravskými Budějovicemi a znám téměř každý kout našeho města. Jsem upřímný a mám rád ve vztahu k lidem čistý stůl. Přestože jsem na kandidátce nejmladší, úplné pískle už také nejsem.
Zde se pravidelně potkávám s úplně nejmenšími fotbalovými nadšenci. U piva si rozumím i se starší generací. Rozhodl jsem se kandidovat Za lepší Budějovice po zralé úvaze, když jsem přehodnotil svou původní snahu o vytvoření vlastní kandidátky. Politické vody v našem městě se mi podařilo nečekaně rozvířit a postupně jsem jednal téměř se všemi stranami, ze kterých si budete moci v září zvolit.
Na nic si nehrál, dovolil mi nakouknout do zákulisí a věřil, že to nezneužiji. Myslím, že je fér mu důvěru vrátit a stoupnout si po jeho boku v zářijových volbách.
Osobně je pro mě nejdůležitější práce s dětmi. Chci jim pomáhat získat vztah ke sportu a pohybu a vytvořit pro ně takové podmínky, díky kterým toho dosáhnou. Mám na mysli nejen moderní hřiště, protože ta, která jsem jako malý kluk navštěvoval, se za 20 let nezměnila, ale také docenění činnosti spolků, které mají na výchovu dětí naprosto zásadní vliv.
Jako bývalý ředitel základní školy vím, že je třeba změnit způsob komunikace mezi městem a jeho organizacemi (MŠ, ZŠ, MKS Beseda či ZIKOS).
Vedení města je musí navštěvovat a s jejich řediteli a zaměstnanci mluvit o rozvoji a budoucnosti.
V Jackově nejvíce potřebujeme realizovat stavbu chodníků a místních komunikací a technicky i finančně náročnější řešení odvádění odpadních vod.
Děti v naší obci si zaslouží multifunkční hřiště. Ze všech integrovaných obcí máme nejvyšší počet dětí a mládeže.
Nebojím se přiložit ruku k dílu, třeba při péči o zeleň v obcích. Když začaly dotace na veřejně prospěšné práce, dařilo se obec udržovat. Poslední roky jsou dotace víc a víc nejisté. A sečení neprobíhá tak, jak bychom si to představovali.
Obec bývá posečená pozdě nebo taky vůbec.
Situace dokonce dospěla k tomu, že jsme se ve vsi naštvali a celou ves si letos posekali sami. Vadí nám, když vypadá neudržovaně a nevzhledně.
Jako učitel autoškoly mám město projeté křížem krážem. A tak vidím, že naše město potřebuje odlehčit dopravní zahuštěnost formou záchytných parkovacích ploch, zvýšit bezpečnost pro řidiče i chodce úpravami ulic a efektivní činností městské policie.
Přeji si, aby se naše město rozvíjelo. A proto budeme rozšiřovat vybavenost, vytvářet pracovní příležitosti a podporovat mladé rodiny i nové obyvatele.
Ing. Miloslav Trojan, zahradní architekt
Miroslav Kratochvíl, MIKO Office s.r.o.
Bc. Jitka Tobolková, Vedoucí oddělení MěÚ Třebíč
Chci změnit atmosféru města. Nyní mi připadá smutné, zašedlé, bez lidí, bez života. Domnívám se, že změna ve veřejné správě nás dokáže nastartovat a vytrhnout ze stereotypu, a tím zlepšit kvalitu života ve městě. K tomu ráda přispěji.
Vybízím proto voliče, přijďte k volbám a volte změnu – Za lepší Budějovice.
Náš program navrhuje nejen vytvoření podmínek k atraktivitě prostředí města, kde chtějí zůstat mladí lidé a ti starší spokojeně žít, ale také ke komunitnímu žití. Je pak na nás, abychom se osobně setkávali, vzájemně se inspirovali a společně příjemnou atmosféru ve městě vytvářeli.
Mgr. Dagmar Viskotová, Psychoterapeutka
Chci, aby byly Budějovice moderním městem s kvalitními službami a udržovanou zelení, s příležitostmi pro mladé, kteří tu budou chtít zůstat. Proto je důležité přijít k volbám a zvolit nového starostu. Takového, který má jasnou vizi, kam město posune, a který je schopný manažer.
Uvítám změnu ve stylu řízení města a v přemýšlení o něm. Osobně je pro mě důležitá náprava ve stylu práce s městskou zelení, přemýšlení o podobě veřejného prostoru a také otevřenost úřadu skrze digitalizaci a zvládnutou komunikaci.
Radek Kalenda, Podnikatel, obchodni činnost
Myslím, že naše město opravdu potřebuje změnit jistou zatuhlost při řešení nových věcí. Přeji si Budějovice, které mají odvahu být moderní, jsou centrem společenského života a jsou přívětivé pro všechny občany a návštěvníky. K tomu přispěje třeba nová cyklostezka nebo obnovený park. Běžte volit, i jeden hlas má velkou váhu.
Josef Macháček, Stavební technik
Rozhodl jsem se kandidovat do zastupitelstva, protože je podle mého názoru změna řízení města důležitá. Věřím, že s novým vedením budou rozvoj i správa města kvalitní, odpovědné a ku prospěchu občanům.
Ing. Boris Šusta, Majitel stavební firmy
Naše město potřebuje po letech investičních akcí bez jakéhokoli nápadu nový impuls v podobě kreativního vedení s dobrými nápady a vizemi. Už brzy budeme čelit nutnosti přilákat do města nové lékaře.
S novým vedením města očekávám změnu v řízení zasedání zastupitelstva: chci, aby podružné body byly zkráceny a aby se zastupitelé věnovali detailní diskuzi o zásadních věcech (rozpočet, velké investiční akce).
Ing. Yvona Švaříčková, Důchodkyně
Skutečně nejvíc ze všeho si přeji změnu vedení města (mládí vpřed), způsob komunikace představitelů města s občany, reprezentativní, slušné, normální vystupování a jednání nejvyšších představitelů města. Budějovice potřebují klidné, sebevědomé vedení. Ne pro svůj prospěch, nýbrž pro „polis“ – pro město, obec.
Přeji si Budějovice přívětivé k lidem, upravené, čisté, ochotné k novinkám (v kultuře, výzdobě města, umění v ulici, ve vztahu k občanům, ve spolupráci se školami). K dosažení tohoto cíle pomůže oživený městský park a cesta skrz něj, která může propojit dva konce města, nebo otevřené zámecké nádvoří. Pro mě osobně jsou podstatná následující témata v tomto pořadí: veřejný prostor, doprava, digitalizace a komunikace (moudré město) a zeleň.
Milí voliči, nebojte se změny! Dlouhou dobu sleduji (téměř v živém přenosu) myšlení, postoje, konání našich mladých kandidátů i našich příznivců a věřím jim. Myslí to opravdu vážně a dobře s naším městem. Myslí to opravdu dobře s námi. Myslí to dobře pro vaše děti a naše vnoučata.
Mgr. Jiří Grambal, Učitel základní školy
Přeji si starostu, který je tu pro město, a v okamžiku, kdy je opravdu potřeba, je k dispozici, jde ostatním příkladem a dodává jim klid v době nejistot. Takového, který odpovídá na otázky a vyhýbá se mlžení, argumentačním faulům a urážkám.
Velmi se těším na chvíli, až lidé konečně zjistí, jak efektivně, moderně a profesionálně může město s občany komunikovat. Budou jasně a transparentně informováni o dění ve městě. A město jim bude naslouchat, dávat zpětnou vazbu – tak, jak to mělo být pravidlem už dávno.
Václava Vomáčková, Vendy ateliér
Chci změnit starostu a jeho nejbližší spolupracovníky, protože věřím, že se radikálně změní nejen jednání při zasedání zastupitelstva, ale začne brát vážně i přání a podněty občanů.